İçeriğe geç →

Alanyagroup.com: Antalya Alanya Transfer

“Attalos Yurdu” manaına gelen Antalya, II. Attalos aracılığıyla kurulmuş bir liman kentidir. Bergama Krallığı’nın sona ermesiyle bir süre mutlak halde kâin şehir, çabucak peşi sıra korsanların eline düntir. M.Ö. 77’bile Başbuğ Servilius Isauricus aracılığıyla Roma topraklarına peklmış ve M.Ö. 67’bile Pompeius’un donanmasına üs olmuşdolaşma. M.S. 130’da Hadrianus’un Attaleia’yı ziyaret etmesi ile şehrin gelişmesi katkısızlanmıştır. Bizans egemenliği sırasında piskoposluk merkezi olan şehir, son olarak Türklerin hakimiyetine girmiş ve kebir bir gelişme göstermiştir. Meydana getirilen arkeolojik hafriyatlara için Antalya ve çevresinde, hasetmüzden 40 bin yıl önce dahi insanoğluın yaneşeliığı ortaya çıkmıştır.

Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Hiç şüphesiz ki Antalya, dünyanın en körpe yeridir” söylediği şehre gnaşiyoruz şimdi sizi. Her yıl milyonlarca durağan ve yabancı turiste sülale sahipliği yaratıcı Antalya, tarihi ve kültürel turizme ilişki duyanlar bâtınin tam bir gezim cenneti! Tarih süresince dayanıklı çok medeniyete sülale sahipliği yaratıcı bu nadide şehir, beyaz zehir bayraklı plajları ile bile enikonu pop. Antik kentleri, kendine katışıksız lezzetleri, etkileyici dokusu ve masmavi denizi ile Antalya’da gezebileceğiniz birbirinden körpe 13 yeri sizin bâtınin listeledik. Eğer siz bile yaz tatili bâtınin bir Akdeniz kentinin tadını çıkarmak istiyorsanız gezi maksatınıza bu yerleri eklemenizi referans ediyoruz. İşte birbirinden dörtköşe Antalya rotaları…

Antalya seyahatinizde sizi önlayacak ilk vaziyet Kaleiçi. Bergama İmparatorluğu ile omuz omuza hızlı bir şekilde büyüyen ve ivme kaydeden Kaleiçi, peşi sıra belirli bir süre korsanların idaresinde yönetilmiş. Roma İmparatorluğu’nun şehri ele geçirmesinin peşi sıra bölgede vaziyet meydan surlar ferahletilmiş ve bölgedeki liman, ticari anlamda önemli bir konuma yükselmiştir. Gene bu dönemlerde Hadrian (Hadrianus), Attaleia’yı ziyaret etmiş ve Antalya’nın pop Üç Kapıları düz yazı edilmiş. Salt sokaklarını gezmenin birlikte çok dörtköşe evetğu Kaleiçi, tarihi dokular ortada gezmekten rahat alanlar bâtınin adeta biçilmiş kaftan. Yürüyüş rotanızda rağmenıza çıkacak olan Osmanlı, Bizans ve Selçuklu izleri ile tarihe yol edebilir ve suret kenarlarındaki hediyelik yük dükkanlarını gezebilirsiniz.

Şehirdeki ilginç noktalardan biri olan Yanartaş, her yıl durağan ve yabancı binlerce turisti kendine çekmeyi başarıyor. Antalya’nın Tümsekli ilçesi Çıralı mahallesi plajının kuzeyindeki kayalıklarda vaziyet meydan doğal gaz lambası kaynağından binlerce senedir çıhun alevler müzelik Palikarya Mitolojisi’ne için farklı bir hikayesi bulunuyor. Bu hikayeye için, Ephyra Kralı Glaukos’un oğlu Hipponoes bir av partisinde kardeşi Belleros’u öldürür ve Hipponoes’e “Belleros’u Yiyici” manaına gelen Bellerophontes adı verilir. Ephyra’dan sürülen Bellerophontes, çareyi Argos kralına sığınmakta bulur. Kendisine sığınan bu genci öldürmek istemeyen Argos Kralı ise onu Likya Kralı’na gönderir. Likya Kralı gencin haline çığlıkr ve onu öldürmek istemez. Genci, Olympos dağında yaşayan kükremek başlı, keçi gövdeli, yerdegezen kuyruklu ve ağzından alevler saçan korkunç canavar Chimera ile uğraşmamaya gönderir.

Bellerophontes, Pegassos adlı kanatlı atına binerek Chimera ile çarpışmak bâtınin yola çıkar. Chimera, Bellerophontes’e saldırdığında Pegassos havalanır. Bellerophontes yere inerken mızrağı ile canavarı yerin yedi kesme dibine gönderir. Ancak Chimera gömüldüğü yerin 7 kesme altından alevler saçdamızlık devam fiyat. Rum’da binlerce yıldan beri anlatılan bu efsaneye için hala yanan alevler, Chimera’nın yerin yedi kesme dibinden fışkıyı alevleridir. Öte yandan Bellerophontes’in zaferini tesit etmek bâtınin Olympos’da bir yarış düzenleme edilir. Atletler Chimera’nin ateşiyle meşalelerini tutuşturarak Olympos kentine koşarlar. Böylecene, hasetmüzde hala devam fail Olimpiyat Oyunları’nın Rum’daki ilk örneğine tanıklık edilmiş olur.

Antalya’nın simgelerinden biri olan Tarihi Vakit Kulesi şehrin tam göbeğinde vaziyet aldatmaır. Tarihi kule, bir burç üzerinde görülür. Kulenin saati Alman İmparatoru II.Wilhelm aracılığıyla dürü edilmiştir. II. Köleülhamit’in tahta çıkışının 25. yılı andaçsına Said Uslu aracılığıyla yaptırılan Vakit Kulesi, yıkılan dış kalenin kuzeye bakan burçlarında vaziyet aldatmaır. Antalya Vakit Kulesi`nin zeminden tepe noktasına vasıl yüksekliği 14 metre, burcun üzerinden ise 8 metre olarak hesaplanır. çarkıt zamanlarda tamamen kez inşaı dövme demirden bir zaman mekanizmasına sahip olan kulenin saati 1974 senesinde gene bileğemektirilmiştir. çarkıt zaman mekanizmasından geriye, üzerinde Hz. İsa, Hz. Meryem ve bir muazzez kabartmasının vaziyet aldığı bir çan kalmıştır. Vakit Kulesinin kuzey kanatında ise çıkıntı halinde bir sert vaziyet aldatmaır. Bu demirin emeklevi ise ölüm cezası edilen kişileri zaman boyu bölüt teşhir etmektir.

Listemize Ayayorgi Kilisesi ile devam ediyoruz. Kilise, Alanya Kalesi’nin tutarlı aksamında vaziyet aldatmaıyor. Taban Yorgi diğer ismiyle Hagios Georgios olarak da biliniyor. M.S. 6.yüzyılda kuruluşldığı oranlama edilen kilise Bizans dönemine ait. Tarihi kuruluşnın dini açıdan önemi artınca piskoposluk haline getirilmiş. Kale sınırlarında Selçuklulara ait sıfır yek nişane olmasının taçı esna Alanya’nın Türk-İslam devri öncesinden hasetmüze vasıl nadir kuruluşlarından biridir. Temel özelliği hala korunan kilise içinde bozma olan fresk izlerine rastlamak muhtemel. Kilise hasetmüzde bir yekpare halinde kayırma altına münfailtır.

Antalya vip transfer

antalya gezilecek yerler

Kategori: Uncategorized

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipci satin al Seo Fiyatları https://balikesirwebtasarimseo.name.tr/ https://golsevincleri.name.tr/ https://nargilesatinal.name.tr/ http://camasirhane.name.tr/ http://antrepo.name.tr/ Heets Satın Al
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al puff bar satın al