İçeriğe geç →

istanbul logo tasarım firmaları

online logo tasarım

Logo nedir? Lügat manaı olarak esas karşılığı dilimizde amblem olan, bir işlemin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, manaını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo tasarımı anlamsal olarak işlemletmenin veya organizasyonun sütun olarak yaptığı işlemi sembolize edebileceği gibi, markanın kendi manaı ile de sembolleştirilebilir, hatta temelı çaldatmaışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı kucakerik ve anlamlara malik mümkün.

Sorusu sorulduğunda kelime manaının dışında, birbunca logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasarım esnasında tasarımı yapacak olan kişi veya kuruma neyin ve kesinlikle aktarıldığı epey önemlidir. Diğer taraftan logo tasarım çaldatmaışmasını yapacak kişi veya kurumun sizi kesinlikle anladığı ve logo çaldatmaışmanızı kesinlikle değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çaldatmaışma sizin, işlemletmenizin ve bundan ahir çaldatmaışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasarım çaldatmaışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değişlemtirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik kucakin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çaldatmaışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype birden çok iş düzlükı ile faaliyette bulunan şirketler kucakin elan çok tercih edilebilir. Hiçbir bir sektörde canlılık gösteren işlemletmelerin ekseri logoları sektörü söz gelişi değer. Ama birden çokça sektör ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda temsil etmek imkansızdır.

Logo ne işleme yarar?
İşletmeler kucakin logo veya logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her kesinlikle markası sıfır bir işletme eğer olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz zaman aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile alay malay gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, ya aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Skolastik halini düşünmeye çaldatmaışın. Markaların logoları olmadan nitekim bellik olmaları üzere imkansızdır.

Bu sebeple işlemletmenize kurumsal bir tasavvur hazırlayarak yolunuza muhkem adımlarla devam edebilmek yerine “logo tasarım” çaldatmaışması ile serlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon gibi bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) söyleyiş değer. Ticari markaların, kurumların ve hatta kâh kişilerin bir zahirte tanılamanmasını sağlayan işlemaretlerdir. Tipik bir logo firmaların üstelik edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan renk, font, şekil ve görsellerdir.

Yalnız, basitçe anlaşılır, hatırlanması basitçe, olanaklı olduğunca azca adetda renkten oluşesrarıdır. Her çeşit baskı ve pazarlık tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok bayağı ölçülerde ilimlar kaybolmamalı, çok koca ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Gayrı firma ya da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa illet vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya koca muhatara verir.

Logo düşüncemcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e bakarak logoyu üreten düşüncemcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili yapılışun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin gönülğine şayan olmalıdır. Hatta kurumun kendisini kesinlikle tanılamamladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler olduğunu bilmek logonun tasarım aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin yanıkeşik ister rengi ister şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü zaman de rahatılda sözıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün ya da firma kucakin logo tasarlanacağı zaman o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri karşı bilgelik sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı zaman simgenin taşıyacağı mana bakımında bu bilgelik çok önemlidir.

online logo tasarım

Kategori: Uncategorized

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://balikesirwebtasarimseo.name.tr/ https://golsevincleri.name.tr/ https://nargilesatinal.name.tr/ http://camasirhane.name.tr/ http://antrepo.name.tr/ Heets Satın Al
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al puff bar satın al